קפיצים
04.03.2010 כותרת עבור חדשות נגללות תיאור קצר עבור חדשות נגללות
 
 

 
 

קפיצים לתעשייה

 
 

אין מי שאינו יודע מהו קפיץ. מדובר בדרך כלל בהתקן אלסטי מסולסל, עשוי פלדה בדרך כלל. הוא יכול להימתח ולחזור לצורתו המקורית בהשפעת לחץ או כיפוף. קפיצים משמשים את בני האדם למטרות מגוונות. שימושם כה נפוץ, עד כדי כך שכבר מרבית האנשים כבר מקבלים אותם כמובן מאליו. חשבו על זה רק לרגע ובוודאי תוכלו לחשוב על אינספור מכשירים ומתקנים שבהם יש קפיץ: אטבי כביסה, צעצועים, שעונים, תיבות נגינה, בולמי זעזועים, מזרנים, מלכודות עכברים, בלמים לגלגלים, מכונות וכלי רכב והרשימה עוד ארוכה. ללא ספק, מדובר ברעיון גאוני שמשמש תעשיות שונות.
מרעיון למציאות


קפיצים לתעשייה לא היו כאן מאז ומעולם. כמו כל ההמצאות הגדולות בהיסטוריה, גם פה היה צריך קודם כל להיתקל בבעיה כלשהי כדי למצוא לה פתרון. ואכן, בעבר התלבטו רבות כיצד ניתן להניע חפצים ומכשירים שונים. ואז, המציאו את הקפיץ, אותו עצם האוגר בתוכו אנרגיה פוטנציאלית אלסטית, המאפשרת את גמישותו הרבה. חוק הוק הוא ההסבר שעומד מאחורי המצאה זו: כוח חיצוני הפועל על קפיץ גורם לו להימתח ולשנות את אורכו.



קפיצים לתעשייה

 

יתרונותיהם של קפיצים לתעשייה

קפיצים הם מנגנון חשוב ביותר, ואפשר למנות לפחות שתי סיבות עיקריות לכך:

1.    בטיחות – בין השאר משלבים קפיצים במכונות כבדות גם כדי למנוע בעיות בטיחותיות שונות. למשל, אם פותחים מכונה כלשהי ויש בריחה של גז או נוזל, בזכות הקפיץ הדלת נסגרת במהירות ברגע שמפסיקים להפעיל עליה לחץ. הדבר מזכיר באופן מסוים את אותם קפיצים של דלתות כניסה: הם עוזרים לדלתות להיסגר גם אם מישהו עובר דרכן במהירות ושוכח לסגור את הדלת אחריו.
2.    מניעת תקלות – פשטותם של הקפיצים וייצורם כחלק אחד הם אלה שגורמים לקפיצים להיות כל כך נפוצים. לרוב, הם עשויים מפלדת אל-חלד, ולכן הם לא צוברים חלודה. כמו כן, בזכות גמישותם ניתן למתוח ולהחזיר אותם למצבם הטבעי שוב ושוב, במשך שנים על גבי שנים ולא ייגרם להם כל נזק. לכן, הם עוזרים למנוע תקלות.


סוגי קפיצים לתעשייה

אין זה משנה באיזה תחום אתם עובדים, ייתכן מאוד שיום אחד תזדקקו לקפיצים. הבעיה היא שהמגוון הוא רחב מאוד, וכולל בין השאר: קפיצים מפותלים, ספירליים, שטוחים, כאלה שמיועדים ללחיצה וכאלה שמיועדים למשיכה. אין גבול לאפשרויות העומדות לבחירתכם. לכן, ייתכן מאוד שתמצאו את עצמכם מתלבטים מהו הסוג שדרוש לכם. לכן חשוב מאוד להתייעץ עם איש מקצוע שמבין בתחום.
חברת אורן קפיצים היא אחת החברות הוותיקות שמתמחות בייצור קפיצים לתעשייה. אנו מעמידים לשירותכם למעלה מ- 35 שנות ניסיון ומוניטין מכובד, צוות מקצועי שישמח לייעץ לכם ומכונות חדשניות שמאפשרות לנו לספק לכם את מוצרינו במהירות. וכמובן, כל זאת במחירים משתלמים במיוחד.